• Hem
  • Böcker
  • Föredrag
  • Om Caroline
  • PR/Kontakt

CAROLINE SÄFSTRAND

FÖRFATTARE

85C8BEFC-232F-4357-88D5-DC8CE73AC2DC

caroline@skrivarstudio.se / 6 januari, 2021

Please follow and like us:
fb-share-icon
Tweet
Pin Share

Om caroline@skrivarstudio.se

Visa alla inlägg av caroline@skrivarstudio.se →

Inläggsnavigering

Äntligen är min sjätte roman släppt!

Följ mig

  • facebook
  • linkedin
  • instagram

Om Caroline

Författare till fem romaner fyllda av hemligheter och härligheter. Aktuell med ”Villa Havsbris” som nominerats till ”Årets feelgood” på Adlibris och ”Årets ljudbok/roman” på Storytel. Foto: Lisa Wikstrand

 

 

carolinesafstrand

📚author - 6 novels
🥂aktuell med Klubben för lyckliga slut (Forum)
⭐️nominerad till Årets feelgood & Årets Ljudbok
🎧 Podd Feelgood med Jenny & Caroline

Författare C. Säfstrand
”If you don’t know where you are going, you wi ”If you don’t know where you are going, you will probably end up somewhere else...” Går igång totalt på sådana här inspirerande kalendrar för att sätta upp målbilder och jobba för att nå drömmar. Jag är kanske inte världens mest effektiva på att ANVÄNDA dem 😂 men det får väl bli mitt första mål detta nya år! 

Om ni blir sugna så kan jag tipsa om @pinkypineofficial där jag köpt två stycken för detta året och @sporrongform som också har superfina!
 
#planeramera #strukturpåtillvaron #uppfylldrömmar #levdrömmen #kalender2021 #drömkalender #ordningochreda #författarliv
Regnigt och grått i Skåne nu. Då kan man dra för gardinen, plocka fram favoritmuggen, koka en kopp te och titta på ett par riktigt inspirerande dokumentärer/porträtt. Jag ÄLSKAR berättelser om människor som brinner för något och vågar ta vägar som inte är de mest bekväma - men de mest rätta. Tips till er som har HBO:
1. ”Jane Fonda in five acts” -sååååå bra! 
2. ”Everything is copy” om Nora Ephron (som stod bakom romantiska komedier som You got Mail, Sömnlös i Seattle mfl.) 

Tar gärna emot tips på fler dokumentärer eller filmer baserade på verkliga händelser/personer 🎥

#hbonordic #filmtips #dokumentärer #inspirerandekvinnor #inspiration #skrivpaus
Lyckan finns inom dig💚 Nu signeras böcker til Lyckan finns inom dig💚 Nu signeras böcker till Akademibokhandeln i Ängelholm! Finns på plats i eftermiddag. Kom och köp 😀 

#akademibokhandelnängelholm #killbergsbokhandel #signeringpågår #boktips #signeradbok #bokpresent #gebortenbok #unnadigenbok

#
MÅSTE bara återigen säga TACK till alla som lä MÅSTE bara återigen säga TACK till alla som läser, lyssnar, köper och kommenterar min bok. Svajpa för ett utdrag av @boktyckaren fantastiska ord. Som de värmer. Klubben för lyckliga slut var en bok jag ÄLSKADE att skriva. Innebar det att jag inte tvivlade? Nopp! Därför är detta så fantastiskt. I veckan ska ni få läsa en liten intervju med den skrivterapeut som jag bollade idéer med! Hon ger svar på om man faktiskt KAN skriva sig lycklig och bjuder på en skrivövning! 

#boktips #bokrecension #feelgoodförfattare #romanförfattare #lyckligförfattare
Ladda mer… Följ på Instagram

Köpa böckerna

Lyssna på vår podd

Hör mig berätta om villa havsbris

https://vimeo.com/458169022?loop=0

Senaste inläggen

  • Äntligen är min sjätte roman släppt!
  • Skrivtips: Fånga läsaren!
  • Boktips!
  • TÄVLING!
  • Baka godaste morotsbrödet

Kategorier

  • Alltid din dotter
  • Böcker
  • Bokevent
  • Författarliv
  • hälsa
  • Hemligheternas Skafferi
  • inspiration
  • jul
  • Livet
  • Okategoriserade
  • podd
  • recept
  • Skåne
  • Skriva bok
  • Tävling
  • Villa havsbris

Köp böckerna här (klicka på bild):

Upphovsrätt © Alla rättigheter förbehållna.
Blog Way av ProDesigns
Integritetspolicy | Användarvillkor | Cookie Policy
Vi använder cookies för att se till att vi ger dig den bästa upplevelsen på vår webbplats. Om du fortsätter att använda denna webbplats kommer vi anta att du godkänner detta.OkIntegritetspolicy